Resultat 2023
2023-10-15 UPS Höst-Cup (UPS)
V65 Dubbel Monrad (R) Antal lag 54
2 Rolf Bonäs-Lena Stenbeck LBJ
2023-09-16 Klotskalle Cup 1 (KLO)
V55 Mixed Dubbel Monrad (L) Antal lag 31
2 Lena Jervill-Karl-Gustav Lindblom LBJ
2023-09-03 Hälsingebocken (BLK)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 32
1 Rolf Raumer-Ulf Söderström LBJ
2023-08-30 Göstas Minne Hofors (HOF)
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 31
2 Rolf Raumer-Gina Eriksson LBJ/NÄS
3 Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
2023-08-19 Näsdubbeln (NÄS)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L) Antal lag 36
1 Roger Andersson-Bettan Jonsson LBJ
3 Anna Öhring-Rolf Raumer
NÄS/LBJ
2023-08-03 Klottorsdag 3 (KLO)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 41
3 Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
2023-05-25 Klottorsdag 2 (KLO)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L) Antal lag 40
3 Lena Gustavson-Rolf Raumer LBJ
2023-05-15 HED-ringen (PAN)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 49
3 Rolf Raumer-Ulf Söderström LBJ
Resultat 2022
2022-12-29 Herrarnas Dag (KLO)
Herr V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 20
3 Harri Kolehmainen-Lars Holm LBJ/HOF
2022-10-22 Steelveteranen (STL)
V65 Mixed Trippel Monrad (L) Antal lag 24
1 Lena Stenbeck-Rolf Bonäs-Bengt Kongstad LBJ
2 Harri Kolehmainen-Håkan Egnell-Karin Hansson LBJ
2022-09-03 NÄS DUBBEL 4 (NÄS)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 37
1 Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
2022-08-27 SBA OPEN (EBP)
Öppen Dubbel C-pool (L) Antal lag
11
1 Pierre Geerhold-Pauli Mäkitalo
LBJ/BRO
2022-08-25 Klottorsdag 3 (KLO)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 44
1 Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
2022-08-06 NÄS DUBBEL 3 (NÄS)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L) Antal lag 44
1 LenaStenbeck-NilsStenbeck LBJ
2022-07-11 Botan Cup (UPS)
V65 Dubbel Monrad (R) Antal lag 54
3 Roger Andersson-Rolf Bonäs LBJ
2022-07-06 Hälsingebocken Klass V50 (BLK)
Annan Dubbel Monrad (L) Antal lag 20
1 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
2022-06-29 NÄS DUBBEL 2 (NÄS)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 35
2 Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
2022-06-21 Hoforsveteranen (HOF)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 32
3 Rolf Bonäs-Roger Andersson LBJ
2022-06-06 NÄS DUBBEL 1 (NÄS)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L) Antal lag 39
3 Lena Stenbeck- Rolf Bonäs LBJ
2022-05-07 SBA VÅR-BOULE (EBP)
Öppen Dubbel C-pool (L) Antal lag
11
2 Merchie Abella-Håkan Hjort LBJ
2022-01-29 Bilbolaget Open (SKÖ)
Öppen Dubbel Annan (R)
Antal lag 31
3 Merchie Abella-Håkan Hjort LBJ
Resultat 2021
2021-12-12 Bocken Brinner (LBJ)
V65 Dubbel Monrad (R) Antal lag 25
1 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ
2021-09-05 Gagnskastet 4 (GAG)
V65 Mixed Dubbel Monrad
(L) Antal lag 25
1 Rolf Bonäs-Viviann Simpson
LBJ/TDJ
2021-08-09 Botan Cup (UPS)
V65 Dubbel Monrad (R) Antal lag 58
3 Roger Andersson-Tobbe Ström LBJ
2021-08-07 NÄS MIX-DUBBEL
(NÄS)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L) Antal lag 35
3 Håkan Egnell-Karin Hansson LBJ
2021-07-03 NÄS DUBBEL 2 (NÄS)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 42
1 Rolf Bonäs-Viviann Simpson LBJ/TDJ
Resultat 2020
2019-11-17 SC V-55 & V-65, Uppsala, Finalomgång (UPS)
V65 Annan Annan (FA) Antal lag 8
3 Lena Stenbeck-Lena Gustavson-Lena Jervill-Elisabet
Rilling-
Karl-Gustav Lindblom-Kenneth Andersson-Rolf Bonäs-Rolf Raumer
LBJ
2019-10-05 Svenska Cupen V65: Grundomgång SvBF (UPS)
V65 Annan Grupp (L) Antal lag 4
1 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Bonäs-Rolf Raumer-Lena
Jervill-
Kenneth Andersson-Lena Gustavson-Elisabet Rilling
LBJ
2019-09-25 LBJ Mix (LBJ)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L) Antal lag 23
2 Lena Gustavson-Rolf Raumer LBJ
2019-08-24 Gefle Cup (LBJ)
Öppen Dubbel C-pool (R)
Antal lag 12
1 Patrik Sandin-Pierre Geerhold LBJ/AOB
2 Roger Andersson-Kent Wilhelmsson LBJ
2019-08-24 Gefle Cup (LBJ)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 22
3 Lena Stenbeck-Sten-Åke Bergström LBJ
3 Håkan Egnell-Rolf Raumer LBJ
2019-07-06 NÄSDUBBEL (NÄS)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 49
1 Rolf Raumer-Gunnel Eriksson LBJ/KLO
2019-05-19 Svea Cupen (ÖRE)
V55 Dubbel Monrad (R) Antal lag 14
2 Kent Wilhelmsson-Kjell Karlsson LBJ/KLO
2019-05-18 Svea Cupen (ÖRE)
V55 Singel C-pool (R)
Antal lag 15
2 Kent Wilhelmsson LBJ
2019-05-16 Klottorsdag 2 (KLO)
V60 Dubbel Monrad (L) Antal lag 58
1 Harri Kolehmainen-Karin Hansson LBJ
3 Harri Kolehmainen-Rolf Bonäs LBJ
2019-04-13 Svea Indoor Öppen Final (LBJ)
Öppen 2+2 Grupp (L) Antal lag 13
1 Merchie Abella-Ulf Söderström-Roger
Andersson-Kent Wilhelmsson-Jan Sandström LBJ
3 Bettan Jonsson-Mats Nordqvist-Rolf Bonäs-Tobbe Ström-Håkan Hjort LBJ
2019-03-21 Klottorsdag 1 (KLO)
V60 Dubbel Monrad
(L) Antal lag 24
2 Harri Kolehmainen-Rolf Raumer
LBJ
2019-02-21 Steelveteranen (STL)
V65 Mixed Trippel Monrad (L) Antal lag 18
2 Rolf Bonäs-Lena Stenbeck-Lena Gustavson LBJ
2019-01-19 Esplanad Cup (LBJ)
V65 Trippel Monrad (L) Antal lag 30
2 Karin Hansson-Håkan Egnell-Rolf Raumer LBJ
Resultat 2018
2018-10-20 UPS Höst-Cup (UPS)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 49
3 Rolf Bonäs-Vivianne Simpson LBJ/TDJ
2018-10-17 MORA 3 (MOR)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L) Antal lag 24
3 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling
LBJ
2018-08-05 NÄSTRÄFFEN (NÄS)
V65 Annan Monrad (L) Antal lag 18
1 Torbjörn Blomberg-Max Carlsson-Britt Rosén-Tommy Åberg- Vivianne
Simpson-Rolf Bonäs- KRY/TDJ/LBJ
2018-07-30 Botan Cup (UPS)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 51
3 Rolf Bonäs-Vivianne Simpson LBJ/TDJ
2018-07-29 DALAHÄSTEN (MOR)
V65 Trippel Monrad (L) Antal lag 13
2 Håkan Egnell-Karin Hansson-Rolf Raumer LBJ
2018-04-21 UPS Vår-Cup (UPS)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 38
3 Vivianne Simpson-Rolf Bonäs TDJ/LBJ
2018-04-14 Svea Indoor Veteran 65 Final (UPS)
V65 2+2 Grupp (L) Antal lag 48
2 Erkki Munnukka-Lizzie Hjert-Lena Gustavson-
Karin Hansson-Håkan Egnell-Rolf Raumer LBJ
2018-04-14 Svea Indoor Öppen Final (EBP)
Ö 2+2 Grupp (L) Antal lag 16
2 Roger Andersson-Mats Nordqvist-Janne Sandström-
Uffe Söderström-Lothar Riegler LBJ
3 Bettan Jonsson-Kalle Lindblom-Bempa
Bergström-Putte Sandin-Patrik Myhre LBJ
2018-03-22 Klottorsdag 1 (KLO)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 24
2 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ
2018-01-14 SvBF Lag DM Dam och Öppen (EBP)
Öppen Annan Grupp (D) Antal lag 11
3 Åsa Jonsson-Bettan Jonsson-Ulf Söderström-Jan Sandström-
Roger Andersson-Mats Nordqvist-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ
2018-01-13 Esplanad Cup (LBJ)
V65 Trippel Monrad (L) Antal lag 20
1 Karl-Gustav Lindblom-Sven Sandin-Nils Stenbeck
LBJ
3 Kenneth Andersson-Lars Heden-Rolf Raumer LBJ
Resultat 2017
2017-11-12 SC Finaler V55 & V65 (UPS)
V65 Annan Direkt (FA)
Antal lag 8
3 Karl-Gustav Lindblom-Håkan Egnell-Erkki Munnukka-Elisabet
Rilling
-Kenneth Andersson-Karin Hansson-Lena Gustavson-Nils Stenbeck LBJ
2017-10-29 SvBF Lag DM Öppen och Dam (LBJ)
Öppen Annan Grupp (D) Antal lag 10
3 Åsa Jonsson-Bettan Jonsson-Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom-
Patrik Myhre-Ulf Söderström-Jan Sandström-Patrik Sandin LBJ
2017-10-19 Steelveteranen (STL)
V65 Trippel Monrad (L) Antal lag 20
3 Kenneth Andersson-Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling LBJ
2017-10-07 Svenska Cupen V65: Grundomgång SvBF (UPS)
V65 Annan Grupp (L) Antal lag 3
1 Elisabet Rilling-Lena Gustavson-Karl-Gustav
Lindblom-Karin Hansson-
Erkki Munnukka-Håkan Egnell-Rolf Raumer-Lizzie Hjert LBJ
2017-09-09 NÄS DUBBELN 2 (NÄS)
V60 Dubbel Monrad (L) Antal lag 32
1 Håkan Egnell-Karl-Gustav Lindblom LBJ
4 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
2017-08-26 Näs träffen (NÄS)
V60 Annan Monrad (L) Antal lag 20
2 Torbjörn Blomberg-Max Carlsson-Britt Rosén-Rolf Bonäs-Vivianne
Simpson-Tommy Åberg KRY/LBJ
3 Håkan Egnell-Lena Gustavson-Karin Hansson-Harri
Kolehmainen-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ
2017-08-10 Klottorsdag 5 (KLO)
V60 Dubbel Monrad (L) Antal lag 56
1 Håkan Egnell-Rolf Raumer LBJ
2017-08-02 NÄS DUBBELN 1 (NÄS)
V60 Dubbel Monrad (L) Antal lag 32
1 Rolf Raumer-Håkan Egnell LBJ
3 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling
LBJ
4 Nils Stenbeck-Karin Hansson LBJ
2017-07-06 Klottorsdag 4 (KLO)
V60 Dubbel Monrad (L) Antal lag 45
1 Harri Kolehmainen-Ann-Kristin Rosén LBJ
2017-07-02 Gefle Cup (LBJ)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 37
3 Ingalill Halvarsson-Rolf Raumer 018/LBJ
2017-07-01 Gefle Cup (LBJ)
Öppen Dubbel Annan (L) Antal lag 9
1 Åsa Jonsson-Mats Nordqvist LBJ
3 Patrik Sandin-Sven Sandin 018/LBJ
2017-07-01 Gefle Cup (LBJ)
V65 Trippel Monrad (L) Antal lag 16
1 Ann-Kristin Rosén-Rolf Bonäs-Tommy Åberg LBJ
2 Vivianne Simpson-Christer Murén-Jan Wallin
LBJ/TDJ/TDJ
2017-06-08 Klottorsdag 3 (KLO)
V60 Dubbel Monrad (L) Antal lag 35
1 Håkan Egnell-Harri Kolehmainen LBJ
2 Rolf Bonäs-Rolf Raumer LBJ
2017-06-07 Hoforsveteranen (HOF)
V60 Dubbel Monrad (L) Antal lag 32
2 Rolf Raumer-Sten-Åke Bergström LBJ
3 Harri Kolehmainen-Karin Hansson LBJ
2017-03-09 Klottorsdag 1 (KLO)
V60 Dubbel Monrad (L) Antal lag 24
2 Stig Gustavsson-Harri Kolehmainen HOF/LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom-Ann-Kristin Rosén LBJ
2017-01-14 Esplanad Cup V65 (LBJ)
V65 Trippel Monrad (L) Antal lag 25
1 Karin Hansson-Håkan Egnell-Lena Gustavson LBJ
3 Rolf Bonäs-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ
Resultat 2016
2016-10-29 Slutspel Svenska Cupen V55 Uppsala. Grupp A
Klubb |
Omg 1 |
Omg 2 |
Omg 3 |
Vinst* |
Förlust** |
Klotdiff*** |
Poäng |
Placering |
BOO |
5-0 |
3-2 |
0-0 |
8 |
2 |
37 |
4 |
1 |
SKT |
4-1 |
2-3 |
3-2 |
9 |
6 |
14 |
4 |
2 |
QUA |
1-4 |
1-4 |
0-0 |
2 |
8 |
-35 |
0 |
4 |
LBJ |
0-5 |
4-1 |
2-3 |
6 |
9 |
-16 |
2 |
3 |
2016-10-15 UPS Höst-Cup (UPS)
V65 Dubbel Monrad (R) Antal lag 34
3 Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg LBJ
2016-09-17 Ladies Open (LBJ)
Dam Dubbel Pool (R) Antal lag 18
1 Ann-Kristin Rosén-Vivianne Simpson LBJ
3 Åsa Jonsson-Lena Stenbeck LBJ
2016-08-21 Gefle Cup (LBJ)
V65 Dubbel C-pool (R) Antal lag 41
3 Roland Hydén-Anders
Stenborg BOO/LBJ
2016-08-21 Gefle Cup (LBJ)
Öppen Trippel C-pool (R) Antal lag
10
3 Karl-Gustav Lindblom-Mats Nordqvist-Jan Sandström LBJ
3 Emil Blomqvist-Patrik Sandin-Tommy Eriksson LBJ/018/LBJ
2016-08-20 Gefle Cup (LBJ)
Öppen Dubbel C-pool (R) Antal lag
22
3 Roger Andersson-Ulf Söderström LBJ
2016-07-03 Hofors Mix trippel (HOF)
Öppen Mixed Trippel Annan (L)
Antal lag 14
1 Sten-Åke Bergström-Lena Stenbeck-Ann-Kristin Rosén LBJ
2 Rolf Bonäs-Vivianne Simpson-Tommy Åberg LBJ
2016-06-12 Landslagskval
Veteran: Finalspel Falkenberg (FFP)
V55 Trippel Annan (N) Antal lag 43
3 Mats Nordqvist -Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ
2016-06-02 Hoforsveteranen (HOF)
V60 Dubbel Monrad (L) Antal lag 32
3 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling
LBJ
2016-04-24 LANDSLAGSKVAL
VETERAN 2016 (LBJ)
Mats Nordqvist -Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer 1:a i poolen
vidare till finalspel i Falkenberg.
2016-04-24 UPS Vår-Cup (UPS)
Öppen Dubbel Monrad (R) Antal lag 49
1 Åsa Jonsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
2016-04-09 Svea Indoor V-65 Final (UPS)
Öppen 2+2 Annan (L) Antal lag 22
3 Lizzie Hjert-Lothar Riegler-Nils Stenbeck-J-O Törnberg-Elisabet Rilling LB
2016-04-09 Svea Indoor Öppen Final (LBJ)
Öppen 2+2 Annan (L) Antal lag 11
3 Mats Nordqvist-Made Kölgran-Jan
Sandström-Birgit Östling-Bettan Jonsson LBJ
2016-04-03 Sundsvallsmixen (SUN)
Öppen Mixed Trippel Monrad (L) Antal lag 17
3 Roger Andersson-Bettan Jonsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
Finalklara damer i Sundsvall
2016-01-17 Handelsbanken Cup (SKÖ)
Öppen Mixed Trippel Annan (R)
Antal lag 23
1 Vivianne Simpson-Rolf Raumer-Niclas
Simpson LBJ
2016-01-16 Esplanaden Cup (LBJ)
V65 Trippel Monrad (R) Antal lag 24
1 Rolf Raumer-Lothar Riegler-Lars-Inge-Wiberg LBJ
Resultat 2015
2015-11-07 VINÄS CUP 4 V 65 DUBBEL (MOR)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 24
1 Vivianne Simpson-Tommy Åberg LBJ
2015-10-17 Oktoberfesten (LBJ)
V55 Trippel Annan (R) Antal lag 16
1 Rolf Bonäs-Ann-Kristin
Rosén-Ulf Söderström LBJ/BTT/BTT
2 Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer
LBJ
2015-09-19 Ladies Open (LBJ)
Dam Dubbel Annan (R) Antal lag 27
1 Lizzie Hjert-Elisabet Rilling LBJ
2 Bettan Jonsson-Birgit Östling LBJ
3 Åsa Jonsson-Lena Stenbeck LBJ
2015-09-16 ÅMÅSANGSGÅDEN 65 DUBBEL (MOR)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 27
2 Rolf Raumer-Tommy Åberg LBJ
2015-08-23 Gefle CUP (LBJ)
V65 Dubbel Annan (R) Antal lag 54
2 Håkan Egnell-Karin Hansson LBJ
2015-08-22 Gefle CUP (LBJ)
V65 Trippel Annan (R) Antal lag 19
1 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg-Håkan Egnell LBJ
2 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling-Peter Olsson LBJ/LBJ/KRY
2015-07-26 DALAHÄST CUP (MOR)
V65 Trippel Monrad (L) Antal lag 14
1 Peter Olsson-Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt KRY/LBJ/LBJ
2015-07-02 Klottorsdan 1 (KLO)
V60 Dubbel Annan (L) Antal lag 28
1 Peter Olsson-Britt Rosén KRY
3 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ
2015-06-28 DALAHÄST V65 MIXED (MOR)
V65 Mixed Trippel Monrad (L) Antal lag 13
1 Lena Gustavson-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ
2015-05-31 Landslagskval Veteran Final: Norrköping (PEK)
V55 Trippel Annan (N) Antal lag 16
(44)
4 Tommy Åberg-Rolf Bonäs- Viviane Simpson LBJ
2015-04-18 Aprilcupen (LBJ)
V55 Trippel Annan (R) Antal lag 16
1 Sten-Åke Bergström-Nils Stenbeck-Svante Engelmark LBJ/LBJ/ESP
2 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer-Lars-Inge
Wiberg LBJ
Resultat Svea Indoor V 65 Final Antal lag 57
Lördagen 11 april 2015, Gottsundahallen Uppsala
1:a LBJ 1 Lena
Gustavson-Karin Hansson Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg-Håkan Egnell-Kenneth Andersson
2015-03-28 Ladies Games (LBJ)
Dam Trippel Annan (R) Antal lag 11
2 Bettan Jonsson-Made
Kölgran-Birgit Östling LBJ
3 Lena Gustavson-Karin Hansson-Lizzie Hjert LBJ
2015-03-08 Gottsunda Cupen (018)
V55 Trippel Grupp (L) Antal lag 26
3 Håkan Egnell-Karin Hansson-Harri Kolehmainen LBJ
2015-02-28 Tjejträffen (KLO)
Dam Dubbel Annan (R) Antal lag 10
1 Lena Stenbeck-Åsa Jonsson LBJ
2015-02-19 Steelveteranen (STL)
V65 Trippel Monrad (L) Antal lag 20
2 Tommy Åberg-Peter
Olsson-Britt Rosén LBJ/KRY/KRY
2015-02-14 ICA MAXI V55 DUBBEL (MOR)
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 16
3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
2015-02-01 Klotträffen (KLO)
Öppen Dubbel Annan (R) Antal lag
19
2 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ
3 Håkan Egnell-Harri Kolehmainen LBJ
2015-01-31 Klotträffen (KLO)
V55 Trippel Annan (R) Antal lag 9
1 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer-Lars-Inge
Wiberg LBJ
3 Rolf Bonäs-Vivianne Simpson-Tommy Åberg LBJ
2015-01-30 Klotträffen (KLO)
V65 Trippel Annan (R) Antal lag 23
3 Anders Hall-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ
2015-01-10 Esplanad Cup (ESP)
V65 Trippel Annan (L) Antal lag 29
2 Anneli Löfqvist-Rolf
Raumer-Lars-Inge Wiberg ESP/LBJ/LBJ
3 Kenneth Andersson-Lars Heden-Nils Stenbeck LBJ
3 Håkan Egnell-Lena Gustavson-Karin Hansson LBJ
Resultat 2014
2014-11-22 Damtävlingen/Herrtävlingen (SKÖ)
Herr V55 Dubbel Annan (L) Antal
lag 16
3 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ
2014-09-21 LADYs Open (LBJ)
Dam Trippel Annan (R)
Antal lag 12
1 Signe Holgersson-Åsa
Tengström-Vivianne Simpson BTT/BTT/LBJ
2 Lena Gustavson-Lizzie Hjert-Elisabet Rilling
LBJ
3 Bettan Jonsson-Made Kölgran-Birgit
Östling LBJ
2014-09-13 Nästräffen .lag form sing,dubbel,trippel
(NÄS)
V60 3+3 Monrad (L) Antal lag 26
1 Britt Rosén-Peter Olsson-Tommy
Åberg-Karl-
Gustav Lindblom-Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling LBJ
2014-08-24 Gefle Cup (LBJ)
V65 Dubbel Annan (R) Antal lag 46
1 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ
2014-08-23 Gefle Cup (LBJ)
V65 Trippel Annan (R) Antal lag 18
1 Håkan Egnell-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ
2014-08-14 Klottorsdag (KLO)
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 21
1 Håkan Egnell-Harri Kolehmainen LBJ
2 Karl-Gustav-Lindblom-Rolf Raumer LBJ
2014-08-03 Järnträffen (KLO)
V65 Trippel Monrad (L) Antal lag 18
1 Lena Gustavson-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ
2014-07-25 Dalahästens Cup vet 65 singel dubbel trippel (MOR)
V65 Singel Monrad (L) Antal lag 36
1 Rolf Raumer LBJ
2014-05-22 Dina Försäkringars Cup (LEK)
V65 Dubbel Monrad (L) Antal lag 32
1 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ
2014-05-17 SveaCupen (ÖRE)
V55 Singel Grupp (L) Antal lag 14
3 Peter Olsson LBJ
2014-04-12 APRILcupen (LBJ)
V55 Trippel Annan (R) Antal lag 17
1 Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg LBJ
2 Håkan Egnell-Karin Hansson-Harri Kolehmainen LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2014-03-30 LADYs Weekend (LBJ)
Dam Trippel Annan (R) Antal lag 13
1 Karin Hansson-Åsa Jonsson-Ann-Kristin
Rosén LBJ
3 Made Kölgran-Vivianne
Simpson-Lena Stenbeck LBJ
2014-03-29 LADYs Weekend (LBJ)
Dam Dubbel Annan (R) Antal lag 29
3 Ann-Kristin Rosén-Vivianne Simpson LBJ
3 Made Kölgran-Lena
Stenbeck LBJ
2014-03-02 Marskatten (LID)
V55 Dubbel Annan (R) Antal lag 32
2 Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2014-02-02 Klotträffen (KLO)
Öppen
Trippel Annan (R) Antal lag 10
3 Åsa Jonsson-Johan Westling-Håkan Westling LBJ/SVÄ/SVÄ
2014-02-01 Klotträffen (KLO)
V55 Trippel Monrad (R) Antal lag 12
1 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2 Tommy Lundqvist-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
3 Håkan Egnell-Sten-Åke Bergström-Rolf Raumer LBJ
3 Karin Hansson-Harri
Kolehmainen-Tommy Åberg LBJ
Resultat 2013
2013-10-26 Klotträffen 2 (KLO)
V55 Trippel Annan (L) Antal lag 17
1 Sten-Åke Bergström-Karl-Gustav Lindblom-Lena Stenbeck LBJ
2 Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén-Vivianne Simpson LBJ
2013-09-22 Lady och Lufsen (LBJ)
V55 Mixed Trippel Annan (R) Antal
lag 11
1 Sten-Åke Bergström-Rolf Raumer-Lena Stenbeck
LBJ
2 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Roger Andersson LBJ/LBJ/BTT
3 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2013-09-21 Lady och Lufsen (LBJ)
Dam Trippel Annan (R) Antal lag 13
2 Birgit Valsberg-Elsy
Blom-Ylva Hedman ESP/ESP/LBJ
3 Elisabet Rilling-Ann-Kristin Rosén-Vivianne
Simpson LBJ
2013-09-07 Nästräffen .lag form sing,dubbel,trippel
(NÄS)
V60 Annan Monrad (L) Antal lag 16
2 Rolf Cronebratt-Peter Olsson-Elisabet Rilling-
Britt Rosén-Vivianne Simpson-Tommy Åberg LBJ
2013-08-25 Gefle Cup (LBJ)
V55 Trippel Annan (R) Antal lag 10
1 Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg LBJ
2013-08-04 Järnträffen (KLO)
V65 Dubbel Annan (R) Antal lag 27
2 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling LBJ
2013-08-03 Järnträffen (KLO)
V55 Dubbel Annan (R) Antal lag 10
1 Britt Rosén-Peter Olsson LBJ
3 Sten-Åke Bergström -Karl-Gustav Lindblom
LBJ
2013-07-06 Dalahästens Cup (MOR)
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 12
1 Karl-Gustav Lindblom-Sten-Åke Bergström
LBJ
2 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
3 Britt Rosén-Peter Olsson LBJ
2013-07-05 Dalahästens Cup (MOR)
V55 Singel Monrad (L) Antal lag 14
3 Karl-Gustav Lindblom LBJ
2013-06-27 Dina försäkringar cup Leksand (LEK)
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 18
1 Britt Rosén-Peter Olsson LBJ
3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
2013-06-02 Landslagskval Veteran Final: Öland (FÖR)
V55 Trippel Annan (N) Antal lag 16
(55)
9 Tommy Åberg-Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén LBJ
2013-05-23 Klottorsdan 1 (KLO)
V55 Dubbel Annan (L) Antal lag 31
3 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ
2013-05-11 Åmåsangsgåden Trippel (MOR)
V55 Trippel Monrad (R) Antal lag 22
1 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2 Sten-Åke Bergström-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
2013-04-14 VinäsCup 2 (MOR)
Dam Dubbel Monrad (R) Antal lag 16
3 Åsa Jonsson-Lena Stenbeck LBJ
2013-04-07 Svea Indoor (GBS)
V65 Annan Monrad (L) Antal lag 44
1 Vivianne Simpson-Rolf Raumer-Lizzie Hjert-Ylva
Hedman-Lars-Inge Wiberg LBJ
2013-03-23 Ladys Cup (LBJ)
Dam Dubbel Annan (L) Antal lag 32
2 Vivianne Simpson-Britt Rosén LBJ
3 Birgit Valsberg-Ylva
Hedman ESP/LBJ
2013-03-09 Lillehallens Mars - Kringla (SÖD)
V55 Trippel Monrad (L) Antal lag 16
3 Peter Olsson-Britt Rosén-Leif Bergvall LBJ/LBJ/ FEB
2013-02-03 Klotträffen 1 (KLO)
V55 Trippel Annan (R) Antal lag 24
2 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Rolf Raumer LBJ
Resultat 2012
2012-11-24 Vinäs cup 3 (MOR)
V55 Trippel Monrad (L) Antal
lag 25
1 Britt Rosén-Peter
Olsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
2012-11-17 Eskilina (FEB)
Dam Dubbel Annan (R) Antal lag 13
2 Britt Rosén-Elisabet Rilling LBJ
3 Åsa Jonsson-Made Kölgran LBJ
2012-11-10 Estraden Cup (ESP)
V65 Dubbel Annan (L) Antal lag 32
2 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka LBJ
3 Kenneth Andersson-Lars
Heden LBJ
2012-11-04 Vinäs cup 2 (MOR)
Dam Dubbel Monrad (R) Antal lag 10
1 Åsa Jonsson-Made Kölgran
LBJ
3 Britta Olby-Lena Gustavson MOR/LBJ
3 Lena Stenbeck-Elisabet Rilling LBJ
2012-10-27 Klotträffen 2 (KLO)
V55 Trippel Annan (L) Antal lag 24
2 Ulf Söderström-Rolf
Raumer-Sten-Åke Bergström HED/LBJ/LBJ
3 Britt Rosén-Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson LBJ
2012-09-23 LADYs Open
(LBJ)
Dam Trippel Annan (R) Antal lag 17
1 Lizzie Hjert-Åsa Jonsson-Made Kölgran LBJ
2 Ingrid Wahlbin-Marianne Henriksson-Britt Rosén SCP/LBJ/LBJ
2012-09-22 LADYs Open
(LBJ)
Dam Dubbel Annan (R) Antal lag 29
1 Åsa Jonsson-Made Kölgran LBJ
2 Elisabet Rilling-Lena Stenbeck LBJ
3 Gunnel Eriksson-Vivianne
Simpson KLO/LBJ
2012-09-16 Dalahäst cup mix (MOR)
V55 Trippel Monrad (L) Antal lag 9
1 Britt Rosén-Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson LBJ
2 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt-Sven Sandin LBJ/LBJ/HED
2012-09-15 Dalahäst cup mix (MOR)
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 8
2 Britt Rosén-Peter Olsson LBJ
3 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt LBJ
2012-08-26 Gefle Cup (LBJ)
V65 Trippel Annan (R) Antal lag 25
2 Britt Frånberg-Carl-Eric Grahn-Rolf Cronebratt SUN/SUN/LBJ
2012-08-25 Gefle Cup (LBJ)
V65 Dubbel Annan (R) Antal lag 44
2 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling
LBJ
2012-08-05 Järnträffen (KLO)
V55 Dubbel Annan (L) Antal lag 40
2 Vivianne Simpson-Ulf Söderström LBJ/HED
2012-06-10 Landslagskval veteran final (BOO)
5 Anki Rosén-Vinianne Simpsson-Tommy Åberg LBJ
2012-06-10 Dalahäst cup (MOR)
V55 Trippel Monrad (R) Antal lag 8
3 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2012-06-10 Dalahäst cup (MOR)
V65 Trippel Monrad (R) Antal lag 11
1 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt-Sigge Bysell
LBJ/LBJ/MOR
2012-06-09 Dalahäst cup (MOR)
V55 Dubbel Monrad (R) Antal lag 16
1 Karl-Gustav Lindblom-Sten-Åke Bergström LBJ
2012-06-09 Dalahäst cup (MOR)
V65 Dubbel Monrad (R) Antal lag 33
1 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt
LBJ
2012-06-08 Dalahäst cup (MOR)
V55 Singel Monrad (R) Antal lag 16
1 Peter Olsson LBJ
2 Elisabet Rilling LBJ
3 Britt Rosén LBJ
2012-06-07 Hofors Veteranen (HOF)
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 32
1 Vivianne Simpson-Tommy Åberg LBJ
3 Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
4 Lena Stenbeck-Nils-Göran Stenbeck
LBJ
2012-05-17 Åmåsängsgården V55 Mixed Dubbel (MOR)
V55 Mixed Dubbel Monrad (L) Antal lag 46
3 Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2012-04-21 Tjejträffen (KLO)
Dam Trippel Annan (L) Antal lag 12
3 Lizzie Hjert-Åsa Jonsson-Made Kölgran LBJ
2012-04-15 APRILcupen (LBJ)
V55 Trippel Annan (R) Antal lag 30
1 Tommy Åberg-Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén
LBJ
3 Sten-Åke Bergström-Ethel Forsberg-Lars-Inge Wiberg LBJ
2012-03-25 LADYs Weekend (LBJ)
Dam Trippel Annan (L) Antal lag 25
1 Lizzie Hjert-Åsa Jonsson-Made Kölgran LBJ
3 Ingrid Wahlbin-Ingalill Halvarsson-Marianne HenrikssonSCP/LBJ/ LBJ
2012-03-24 LADYs Weekend (LBJ)
Dam Dubbel Annan (L) Antal lag 38
2 Siw Agerlo-Monica
Zetterström KAJ/LBJ
3 Lena Gustavson-Ann-Kristin Rosén LBJ
2012-03-18 Mora cup V 55 dubbel (MOR)
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 24
3 Peter Olsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
2012-03-17 Mora cup V 55 Trippel (MOR)
V55 Trippel Monrad (L) Antal lag 15
3 Bertil Envall-Karl-Gustav Lindblom-Peter
Olsson MOR/LBJ/LBJ
2012-02-04 Klotträffen 1 (KLO)
V55 Dubbel Annan (R) Antal lag 24
1 Vivianne Simpson-Ulf Söderström LBJ/HED
2012-01-14 Esplanad Cup (ESP)
V65 Trippel Annan (L) Antal lag 30
3 Kenneth Andersson-Lena Gustavson-Lars-Inge Wiberg LBJ
Resultat 2011
2011-11-19 Eskilina (FEB)
Dam Dubbel Annan (L) Antal lag 15
1 Åsa Jonsson-Made Kölgran LBJ
3 Ingalill Halvarsson-Lena Stenbeck LBJ
2011-11-19 Boulinder Open
(FEB)
V55 Trippel Annan (L) Antal lag 12
2 Marianne Henriksson-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2011-10-15/16 Vinäs Cup 3 (MOR)
Dam Dubbel Monrad (R) Antal lag 24
2 Åsa Jonsson-Made Kölgran LBJ
3 Elisabet Rilling-Lena Stenbeck LBJ
Dam Trippel Monrad (R) Antal lag 16
3 Lizzie Hjert-Elisabet Rilling-Monica
Zetterström LBJ
3 Åsa Jonsson-Made Kölgran-Lena
Stenbeck LBJ
2011-09-24/25 LADYs Open
(LBJ)
Dam Trippel Annan (L) Antal lag 15
3 Marianne Henriksson-Ingrid Wahlbin-Cecilia Forsell LBJ/SCP/
018
4 Åsa Jonsson-Made Kölgran-Lena
Stenbeck LBJ
Dam Dubbel Annan (L) Antal lag 28
1 Britt Rosén-Birgitta
Bäcklund LBJ/ ÖSK
2011-09-17/18 Dalahästen veteran mixed (MOR)
V55 Mixed Trippel Monrad (R) Antal lag 28
1 Britt Rosén-Peter Olsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
V55 Mixed Dubbel Monrad (R) Antal lag 37
1 Rolf Bonäs-Vivian Simpsson
LBJ
3 Britt Rosén-Peter Olsson LBJ
2011-08-27/28 Gefle Cup (LBJ)
V55 Trippel Pool (R) Antal lag 26
1 Lars Frykberg-Sivert Henriksson-Olle Larsson 018/LBJ/018
2 Peter Olsson-Tommy Åberg-Britt Rosén LBJ
3 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Lars-Inge Wiberg
LBJ
Öppen Trippel Pool (R) Antal lag 6
1 Made Kölgran-Magnus Kölgran-Mats Nordqvist LBJ
V65 Dubbel Pool (R) Antal lag 54
3 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling
LBJ
2011-08-06 Järnträffen (KLO)
Öppen Dubbel Monrad (L) Antal lag 17
3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
2011-07-01/03 Dalahästen cup (MOR)
Öppen Trippel Monrad (R) Antal lag 6
1 Christer
Olsson-Mikael Andersson-Åsa Jonsson HED/HED/LBJ
V55 Trippel Monrad (R) Antal lag 12
1 Britt Rosén-Marianne Henriksson-Peter Olsson LBJ
2 Karl-Gustav Lindblom-Sivert Henriksson-Sten-Åke
Bergström LBJ
3 Ingalill Halvarsson-Kenneth Andersson-Rolf Bonäs LBJ
V65 Trippel Monrad (R) Antal lag 20
2 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt-Jan-Erik Lönn LBJj/LBJ/MOR
Dam Dubbel Monrad (R) Antal lag 8
2 Ingalill Halvarsson-Marianne Henriksson
LBJ
3 Monica Zetterström-Åsa Jonsson
LBJ
V55 Dubbel Monrad (R) Antal lag 15
1 Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom-Sivert Henriksson LBJ
V55 Singel Monrad (R) Antal lag 15
3 Karl-Gustav Lindblom 20684 LBJ
Dam Singel Monrad (R) Antal lag 21
3 Ingalill Halvarsson LBJ
2011-06-08 Veterandubbel 55+ Monrad (HOF)
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 32
1 Tommy Åberg-Vivian Simpsson LBJ
2011-04-10 APRILcupen (LBJ)
V55 Trippel Annan (R) Antal lag 32
2 Bengt Persson-Rolf Bonäs-Lothar Riegler ESP/LBJ/LBJ
2011-03-20 LADYS Weekend (LBJ)
Dam Trippel Annan (L) Antal lag 18
3 Lizzie Hjert-Made Kölgran-Lena
Stenbeck LBJ
3 Ethel Forsberg-Ylva Hedman-Ulla-Britt Wickström LBJ
2011-03-05 Lillehallens Mars-Kringla (SÖD)
V55 Trippel Grupp (R) Antal lag 16
3 Peter Olsson-Britt Rosén-Gun Landell LBJ/LBJ/SÖD
2011-02-27 Falu Bouledrome OPEN (FFB)
V55 Dubbel Annan (L) Antal lag 32
3 Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2011-02-19 GBC_Träffen (ESP)
V65 Dubbel Annan (L) Antal lag 32
1 Rolf Mattsson-Nils Stenbeck LBJ
2011-02-05 Klotträffen 1 (KLO)
V55 Trippel Monrad (R) Antal lag 20
1 Rolf Bonäs-Nils Stenbeck-Lena Stenbeck
LBJ
2 Ann-Kristin Rosén-Vivian Simpsson-Tommy Åberg LBJ
4 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Lothar Riegler LBJ
2011-01-22 Snöboulen (FEB)
V55 Dubbel Annan (R) Antal lag 31
3 Britt Rosén-Leif
Bergvall LBJ/FEB
3 Siverth Henriksson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
2011-01-15 Esplanad Cup (ESP)
V65 Dubbel Annan (L) Antal lag 32
2 Nils Stenbeck-Jan-Ove Thörnberg LBJ
Resultat 2010
2010-11-21 Boulinder Open
och Eskilina (FEB)
Dam Dubbel Annan (R) Antal lag 16
1 Ingrid Wahlbin-Marianne Henriksson SCB/LBJ
2010-11-20 Telgeträffen (TEL)
V55 Dubbel Grupp (R) Antal lag 22
3 Peter Olsson- Britt Rosén LBJ
2010-11-12 Estraden Cup (ESP)
V65 Dubbel Pool (L) Antal lag 32
1 Kenneth Andersson-Lars Heden LBJ
2010-10-31 Klotträffen 2 (KLO)
V55 Trippel Monrad (L) Antal lag 22
3 Peter Olsson-Britt Rosén-Tommy Åberg
LBJ
2010-10-21 Steelveteranen (STL)
V65 Trippel Monrad (L) Antal lag 20
3 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling-Vivian
Simpsson KLO/KLO/ LBJ
2010-10-16/17 Vinäs Cup 3 (MOR)
Dam Trippel Pool (R) Antal lag 18
3 Åsa Jonsson-Made Kölgran-Lena
Stenbeck LBJ
4 Elisabet Rilling-Ann-Kristin Rosén-Vivian Simpsson KLO/LBJ/
LBJ
Dam Dubbel Pool (R) Antal lag 20
1 Åsa Jonsson-Made Kölgran LBJ
2010-09-25 Välkommen in (FEB)
V55 Dubbel Annan (L) Antal lag 23
4 Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2010-08-28/29 Gefle Cup (LBJ)
Öppen Dubbel Pool (R) Antal lag 19
3 Patrik Sandin-Rikard
Åberg 018/LBJ
Öppen Trippel Pool (R) Antal lag
10
1 Hannu Mäkitalo-Pauli Mäkitalo-Mikael Johansson Rolfmark OPP/OPP/ LBJ
2010-08-20/22 Dalahästen Veteran Mixed (MOR)
V55 Trippel Monrad (L) Antal lag 12
1 Karl-Gustav Lindblom-Ingalill Halvarsson-Vivian Simpsson LBJ
2 Tommy Åberg-Siverth Henriksson-Ann-Kristin Rosén
LBJ
4 Britt Rosén-Peter Olsson-Marianne Henriksson LBJ
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 18
1 Britt Rosén-Peter Olsson LBJ
2 Karl-Gustav Lindblom-Vivian Simpsson LBJ
Dam V55 Singel Monrad (L) Antal lag 12
2 Marianne Henriksson LBJ
3 Ingalill Halvarsson LBJ
Herr V55 Singel Monrad (L) Antal lag 11
1 Karl-Gustav Lindblom LBJ
3 Peter Olsson LBJ
2010-08-07/08 Järnträffen (KLO)
V55 Dubbel Monrad (L) Antal lag 27
1 Lena Stenbeck- Nils Stenbeck LBJ
V55 Trippel Monrad (L) Antal lag 25
3 Ingalill Halvarsson-Siverth
Henriksson-Karl-Gustav Lindblom LBJ
2010-07-04 Hälsingebocken (BLK)
Öppen Dubbel Pool (L) Antal lag 25
1 Patrik Sandin-Karl-Gustav
Lindblom 018/ LBJ
V55 Trippel Pool (L) Antal lag 8
1 Marianne Henriksson-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom-Inga- Britt Åberg-Tommy Åberg LBJ
4 Ingalill Halvarsson-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
2010-06-19/20 Dalahästens Cup (MOR)
Dam Dubbel Pool (L) Antal lag 13
2 Carina Nygårds-Åsa
Jonsson MOR/ LBJ
3 Lena Stenbeck-Margareta Mohlén LBJ
4 Marianne Henriksson-Vivian Simpsson
LBJ
Öppen Dubbel Pool (L) Antal lag 16
3 Mats Olsson-Mikael Johansson Rolfmark
LBJ
V55 Dubbel Pool (L) Antal lag 11
1 Britt Rosén-Peter Olsson LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom-Siverth Henriksson LBJ
Öppen Trippel Pool (L) Antal lag
11
3 Åsa Jonsson-Christer
Olsson-Mikael Andersson LBJ/HED/ HED
V55 Trippel Pool (L) Antal lag 13
2 Lena Stenbeck- Nils Stenbeck-Sven Sandin
LBJ
3 Britt Rosén-Marianne Henriksson-Peter Olsson LBJ
2010-06-09 Veterandubbel 55+ (HOF)
V55 Dubbel Annan (P) Antal lag 32
1 Britt Rosén-Peter Olsson LBJ
3 Siverth Henriksson-Marianne Henriksson LBJ
2010-05-23 TBC-cup/Kumla Bil-Cup (TBC)
V55 Trippel Monrad (R) Antal lag 22
1 Britt Rosén-Peter Olsson-Krister Backlund LBJ/LBJ/TBC
2010-04-24 Tjejträffen (KLO)
Dam Trippel Monrad (L) Antal lag 24
2 Åsa Jonsson-Made Kölgran-Lena
Stenbeck LBJ
2010-04-18 APRILcupen (LBJ)
V55 Trippel Annan (L) Antal lag 30
3 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Jan-Ove
Thörnberg LBJ
2010-04-11 April April (FEB)
V55 Dubbel Pool (R) Antal lag 32
3 Ingalill Halvarsson-Rolf Bonäs LBJ
2010-03-27 S:t Eskil Open (FEB)
Dam Dubbel Annan (L) Antal lag 9
4 Marianne Henriksson-Åsa Jonsson
LBJ
2010-03-21 LADYs Weekend (LBJ)
Dam Trippel Annan (R) Antal lag 20
2 Åsa Jonsson- Made Kölgran-Lena
Stenbeck LBJ
3 Gun Nordin-Ann-Kristin Rosén-Vivian Simpsson LBJ
2010-02-21 Klotträffen 1 (KLO)
V55 Trippel (R) 15 lag
1 Marianne Henriksson-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2010-02-14 Munktell Cupen V55 (FEB)
V55 Trippel Annan (L) Antal lag 17
3 Siverth Henriksson-Karl-Gustav Lindblom-Tommy
Åberg LBJ
4 Marianne Henriksson-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ
2010-01-30 Vinäs Cup 2 (MOR)
Öppen Dubbel Pool (L) Antal lag 24
3 Peter Olsson-Mikael
Andersson LBJ/HED
2010-01-23 Snöboulen (FEB)
V55 Dubbel C-pool (R) Antal lag 30
2 Karl-Gustav Lindblom-Lothar Riegler
LBJ
Resultat 2009
2009-11-01 Klotträffen 2 (KLO)
V55 Trippel (R) 23 lag
3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck-Sven Sandin LBJ
2009-10-03 Vinäs Cup 3 (MOR)
Dam Dubbel Pool (R) Antal lag 12
1 Johanna Löfqvist-Lena Stenbeck HED/LBJ
2009-08-22/23 Dalahästen Boule Cup (MOR)
V55 Dubbel Pool (R) Antal lag 19
3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
Dam Dubbel Pool (R) Antal lag 11
2 Åsa Jonsson-Carina Nygårds LBJ/MOR
V55 Trippel Pool (R) Antal lag 10
3 Karl-Gustav Lindblom-Marianne Henriksson-Siverth Henriksson LBJ
2009-08-16 Gefle Cup (LBJ)
Öppen Trippel Pool (R) Antal lag
20
3 Johanna Löfqvist-Mats Olsson-Mikael Johansson
Rolfmark HED/LBJ/GRI
2009-08-02 Järnträffen (KLO)
V55 Dubbel Monrad (R) Antal lag 41
2 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ
2009-06-27
Skoklosterfesten (ÖSK)Dam Dubbel Pool (L) 5 lag |
|
1 Ingalill
Halvarsson-Siv Vedung LBJ/UPS |
|
|
|
2009-06-26/28
Dalahäst Vet Mix (MOR) |
|
V55 Mixed
Trippel Pool (L) 14 lag |
|
2 Sven Sandin-Nils
Stenbeck-Lena Stenbeck LBJ |
|
|
|
V55 Mixed
Dubbel Pool (R) 23 lag |
|
3 Vivian
Simpsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ |
|
|
|
Dam V55 Singel
Pool (R) 14 lag |
|
1 Marianne
Henriksson 11736 LBJ |
|
|
|
Herr V55
Singel Pool (R) 16 lag |
|
3 Karl-Gustav
Lindblom 20684 LBJ |
|
|
|
2009-06-06/07
Hedemora Mas-Ters (HED) ÖD (R) 21 lag |
|
2 Patrik Sandin-Rikard
Åberg 018/LBJ |
|
|
|
ÖT
(R) 21 lag |
|
2 Mats Olsson-Kjell
Andersson-Mikael Johansson Rolfmark LBJ/GRI/GRI |
|
|
|
2009-04-19
APRILCUPEN (LBJ) V55 Trippel (R) 21 lag |
|
3 Marianne
Henriksson-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ |
|
|
|
2009-03-14 Marsmatchen
(EBP)V55 Trippel (R) 10 lag |
|
2 Siverth
Henriksson-Ingalill Halvarsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ |
|
|
|
2009-03-12
GBC-Träffen (ESP) V65 Dubbel (L) 31 lag |
|
1 Rolf
Mattsson-Nils Stenbeck LBJ |
|
|
|
2009-02-22 Klotträffen
1 (KLO) V55 Trippel (R) 20 lag |
|
3 Karl-Gustav
Lindblom-Siverth Henriksson-Tommy Åberg LBJ |
|
|
|
2009-02-15
MUNKTELLCUPEN (BRX) V55 MXD (R) 31 lag |
|
1 Ingalill
Halvarsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ |
|
|
|
2009-01-06 Trettondagsboule
ÖD(R) UPS 30 lag |
|
2 Mats Olsson-Mikael
Rolfmark-Johansson LBJ/GRI |
|
|
|
Resultat
2008 |
|
|
|
BOCKEN
Brinner 081206 ÖD(R) 42 lag |
|
1 Lena
Stenbeck-Mikael Johansson Rolfmark LBJ |
|
Mixedträffen
(KLO) 081129 V65 MixTrippel(L) 20 lag |
|
2 Elisabet Rilling-Eric Johansson-Rolf
Cronebratt LBJ/KLO/LBJ |
|
Sundsvall
Halloween 081102 ÖT 32 lag |
|
2 Pauli Mäkitalo-Stefan
Berglund-Mikael Johansson Rolfmark GRI-GRI-LBJ |
|
Klotträffen
2 081101 Öppen Trippel (R) 16 lag |
|
2 Siverth
Henriksson-Tommy Åberg-Karl-Gustav Lindblom LBJ/LBJ/BLK |
|
Halloween
Open (EBP)081025 Öppen Trippel (R) 25 lag |
|
3 Kjell Andersson-Mikael Johansson
Rolfmark-Pontus Tengström018/LBJ/ HED |
|
Vinäs Cup 3
DD 23 lag 20051005 |
|
3 Johanna
Löfqvist-Lena Stenbeck LBJ |
|
Steelveteranen
081022 V65 Trippel (L) 20 lag |
|
1 Rolf
Cronebratt-Elisabet Rilling-Tore Eriksson LBJ/LBJ/KLO |
|
|
|
Dalahästen
Boule Cup 080823-24 DD 12 lag |
|
1 Lena Stenbeck-Johanna
Löfqvist LBJ |
|
2 Elisabet Rilling-Margaretha Norberg LBJ-SKÖ |
|
3 Britt Rosén-Marianne
Henriksson KRY-LBJ |
|
ÖD 22 lag |
|
4 Rikard Åberg-Patrik Sandin LBJ-018 |
|
VD-55 20
lag |
|
3 Siverth
Henriksson-Tommy Åberg LBJ |
|
4 Elisabet Rilling-Rolf
Cronebratt LBJ |
|
ÖT 16 lag |
|
4 Patrik Sandin-Mikael
Johansson Rolfmark-Rikard Åberg 018-LBJ-LBJ |
|
|
|
Gefle Cup
080816-17 ÖD 26 lag |
|
2 Mikael Johansson
Rolfmark-Mats Olsson LBJ |
|
ÖT 16 lag |
|
4 Johanna Löfqvist-Margareta
Mohlén-Tommy Åberg LBJ |
|
Järnträffen
080803 ÖT 10 lag |
|
3 Mikael Johansson
Rolfmark-Mats Olsson-Margareta Mohlén |
|
|
|
Hälsingebocken
080707 ÖT 8 lag |
|
3 Johanna Löfqvist-Mikael
Johansson/Rolfmark-Mats Olsson |
|
Landslagskval-Veteran
080628-29 Skara 70 lag |
|
5 Lena Stenbeck, Nils
Stenbeck, Lothar Riegler |
|
Dalahästen
080627-29 V55 Mixed Trippel (R) 17 lag |
|
3 Elisabet
Rilling-Rolf Cronebratt-Rolf Carlsson LBJ/LBJ/BBK |
|
V55 Singel
(R) 18 lag |
|
3 Tommy Åberg |
|
Dam V55
Singel (R) 12lag |
|
2 Elisabet Rilling |
|
Hofors
080612 VD-55 32 lag |
|
2 Elisabet
Rilling-Rolf Cronebratt |
|
Hedemora
Masters 080531 ÖD lag |
|
3 Johanna Löfqvist-Mikael
Johansson/Rolfmark |
|
Final
landslagskvalet för veteraner i Skara 28-29/6 |
|
Marianne Henriksson,
Lena och Nils Stenbeck LBJ |
|
APRILCUPEN
080412 ÖD 32 lag |
|
1 Mikael Johansson/Rolfmark-Bengt-Olov
Andreassen LBJ |
|
080413
VT-55 31 lag |
|
3 Sven
Krantz-Lothar Riegler-Lars Heden LBJ |
|
LADYS
WEEKEND 080329 DD 27 lag |
|
3 Elisabet
Rilling-M Norberg LBJ/SKÖ |
|
4 Margareta
Mohlen-Lizzie Hjert LBJ |
|
0803030 DT
18 lag |
|
2 I-L Halvarsson-Å
Jonsson-U-B Wickström NIL/BLK/LBJ |
|
3 Johanna
Löfqvist-Lena Stenbeck-Marianne Henriksson LBJ |
|
|
|
Resultat
2007 |
|
|
|
15-17/6
Dalahästen Mora |
|
V-55 DS 14
lag |
|
2 Marianne Henriksson
LBJ |
|
V-65 S 74
lag |
|
2 Rolf Cronebratt LBJ |
|
V-55 MxD 22
lag |
|
1 Marianne
Henriksson/Tommy Åberg LBJ |
|
V-55 MxT 17
lag |
|
1 Marianne
Henriksson/Bittan Åberg/Tommy Åberg LBJ |
|
|
|
16/5
Skokloster |
|
DD 6 lag |
|
1 Marianne
Henriksson/Ingrid Wahlbin LBJ/LFL |
|
|
|
12-13/5 Hedemora
Masters |
|
ÖT 15 lag |
|
3 Patrik
Sandin/Stefan Berglund/Jerry Karlsson LBJ/GRI/GRI |
|
ÖD 29 lag |
|
2 Patrik Sandin/Åsa
Tengström LBJ/HED |
|
|
|
8-9/4
Tjejträffen KLO Borlänge |
|
DT
7 lag |
|
4 Elisabet Rilling/Marianne
Henriksson LBJ 0,5 |
|
DD 15 lag |
|
3 Elisabet
Rilling/Marianne Henriksson LBJ 1 |
|
|
|
4/3
Damdubbel KLO Borlänge |
|
DD 30 lag |
|
3 Marianne
Henriksson/Bittan Åberg LBJ 1 |
|
|
|
3-4/3
Propaganda Tävling GBS Gävle |
|
ÖT 15 Lag |
|
1 Johanna
Löfqvist/Mats Olsson/ Bengt Persson LBJ/LBJ/ESP 4 |
|
3 Mikael
Johansson-Rolfmark/Berth Hillgren/Bengt Nilsson LBJ/TDJ/TDJ 1 |
|
V-65 25 Lag |
|
2 J-O Törnberg/Rolf
Mattsson/Siverth Henriksson LBJ 4 |
|
3 Gullan Molen/Ylva Hedman/Rolf
Cronebratt LBJ 2 |
|
|
|
25/2
Klotträffen KLO Borlänge |
|
ÖD
? Lag |
|
4 Patrik Sandin/Sven
Sandin LBJ 0,5 |
|
|
|
21/2
Steelveteranen Storvik |
|
V65T 20 Lag |
|
3 Ylva Hedman/Egart
Calin/Birgit Valsberg LBJ/ESP/ESP 2 |
|
|
|
4/2 R/Kringelträffen
Södertälje |
|
DD 14 Lag |
|
1 Marianne
Henriksson/Ingrid Wahlbin LBJ/LFL 4 |
|
|
|
14/1
R/Ladies Cup Eskilstuna |
|
DD 14 Lag |
|
3 Marianne
Henriksson/Tulikki Luoma LBJ/FLE 1 |
|
|
|
Resultat
2006 |
|
|
|
3/12-06 Eskilina
Cup Eskilstuna |
|
DD 14 Lag |
|
4 Marianne
Henriksson/Cattis Noren LBJ/EBP 0,5 |
|
|
|
19/11-06
Klotträffen Borlänge |
|
V55T 26 Lag |
|
1 J-O
Törnberg/Kenneth Andersson/Rolf Mattsson LBJ 6 |
|
|
|
4/11-06
Hallowen Open Sundsvall |
|
DD 13 Lag |
|
1 Elisabet
Rilling/Margareta Norberg LBJ/SKÖ 4 |
|
|
|
20061119
Klotträffen Borlänge |
|
V-55
Trippel 26 lag |
|
1 Jan-Ove Thörnberg-Kenneth Andersson-Rolf
Mattsson |
|
20061104 Hallowen
Open Sundsvall |
|
DD 13 lag |
|
1 Elisabet Rilling-Margareta
Norberg LBJ/SKÖ |
|
|
|
20061007-08
Vinäs Cup |
|
DT 14 lag |
|
2 Lizzie
Hjert-Elisabet Rilling-Bittan Åberg |
|
DD 23 lag |
|
1 Lizzie
Hjert-Elisabet Rilling |
|
|
|
200626-27
Dalahästen Cup |
|
Damdubbel,
12 lag |
|
1. Lena Stenbeck, Johanna
Löfqvist -LBJ |
|
Öppen
dubbel, 36 lag |
|
2. Mats Olsson,
Rickard Åberg -LBJ |
|
3. Patrik Sandin,
Mikael Johansson Rolfmark -LBJ |
|
Veteran65
trippel, 30 lag |
|
1. Erkki Munukka,
Lizzie Hiert, Valter Lindgren -LBJ/LBJ/KLO |
|
|
|
20060708-09
Hälsingebocken |
|
V-60Dubbel
46 Lag |
|
1 Elisabet
Rilling-Rolf Cronebratt |
|
V-60
Trippel 25 Lag |
|
1 Ylva Hedman-Carlo
Madsen-Kenneth Andersson |
|
ÖT 10 Lag |
|
1 Marianne
Henriksson-Bittan Åberg-Tommy Åberg |
|
|
|
20060616
Dalahästen Mora |
|
VDS 44 Lag |
|
1 Elisabet Rilling |
|
|
|
20060527-28
Runemo Open |
|
ÖD 45 Lag |
|
1 Mats Olsson-Tommy
Åberg |
|
ÖT 15 Lag |
|
1 Patrik
Sandin-Mikael Rolfmark/Johansson-Pontus Tengström LBJ/LBJ/HED |
|
|
|
20060514
Hedemora Mas-ters |
|
ÖT 19 Lag |
|
3 Patrik Sandin-Sven
Sandin-Mikael Rolfmark/Johansson |
|
|
|
20060319
Veteranträffen Skönsberg |
|
V55T 25 Lag |
|
2 Elisabet Rilling-M
Norberg-M Jakobsson LBJ/SKÖ/SKÖ |
|
|
|
20060212
Lag-DM V65+ 9 Lag |
|
2 LBJ ( Erkki, Lizzie,Rolf
C,Elisabet och Ylva) |
|
|
|
20060226
Klotträffen Klotskallarna Borlänge |
|
ÖD 25 Lag |
|
3 Patrik Sandin-Ulf
Söderström |
|
|
|
20060205
Steelveteranen STL Sandviken |
|
VT |
|
3 Rolf Cronebratt-Per
N-Mona B LBJ/ESP/ESP |
|
|
|
20060107 Trettondagsboule
UPS UTK-Hallen |
|
ÖD 32 Lag |
|
2 Mats Olsson-Tommy
Åberg |
|
|
|
Resultat
2005 |
|
|
|
20051230
Julsingel Sundsvall ÖS 17 lag |
|
3 Elisabet Rilling |
|
|
|
20051015
Kval Svenska Cupen VT65+ |
|
2 LBJ (Lizzie Hjert-Erkki
Munnukka-Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt) |
|
20051008-09
Vinäs Cup 3 DT 19 lag |
|
1 Johanna
Löfqvist-Lena Stenbeck-Marianne Henriksson |
|
DD 20 lag |
|
1 Johanna
Löfqvist-Lena Stenbeck |
|
2 Lizzie
Hjert-Elisabet Rilling |
|
|
|
20050827 Eskilstuna
Cupen |
|
DD |
|
2 Andrea Daleflod-
Marianne Henriksson |
|
|
|
20050820-21
Dalahästen Mora |
|
ÖD 29 lag |
|
1 Mikael
Johansson/Rolfmark-Patrik Sandin |
|
DD 13 lag |
|
1 Elisabet
Rilling-Margareta Norberg LBJ/SKÖ |
|
|
|
ÖT 20 lag |
|
2 Rickard Åberg-Tommy
Åberg-Mats Olsson |
|
V-55 D |
|
3 Elisabet
Rilling-Margareta Norberg LBJ/SKÖ |
|
V-65 D |
|
Lizzie Hjert-Erkki
Munnukka |
|
|
|
20050813-14
Gefle Cup Gävle |
|
ÖD 43 Lag |
|
4 Lena Stenbeck-Nisse
Stenbeck |
|
ÖT 20 Lag |
|
1 Lena Stenbeck-Nisse
Stenbeck-Lothar Riegler |
|
|
|
20050710
Hälsingebocken Bollnäs ÖT 13 lag |
|
2 Bittan
Åberg-Marianne Henriksson-Tommy Åberg |
|
3 Malin
Hugosson-Rickard Frisk-Elisabet Rilling 018-018-LBJ |
|
|
|
20050702-03
Sommarspelen Strängnäs |
|
DD 13 lag |
|
2 Mari
Gruvsjö-Marianne Henriksson |
|
ÖT 15 lag |
|
3 Elisabet
Rilling-Uffe Söderström-Patrik Sandin |
|
|
|
20050604
Slottscupen Skokloster DD 15 lag |
|
2
Marianne Henriksson-Andrea Daleflod |
|
|
|
20050507 Hedemora
Masters ÖT 16 lag |
|
2 Mikael
Johansson/Rolfmark-Patrik Sandin-Ulf Söderström |
|
3 Siverth
Henriksson-Mats Olsson-Tommy Åberg |
|
|
|
20050423
Apcupen Uppsala ÖT 35 lag |
|
3 Mikael Johansson/Rolfmark-Patrik
Sandin-Rickard Åberg |
|
|
|
20050206 Kringelträffen
Södertälje DD 24 lag |
|
3 Marianne
Henriksson-Michaela Pettersson LBJ/018 |
|
|
|
20050116 Trettondagsboule
Uppsala ÖD 32 lag |
|
2 Mats Olsson - Tommy
Åberg |
|
4 Siverth Henriksson
- Ulf Söderström |
|
|
|
Resultat
2004 |
|
|
|
Uppsala
dubbel 041002. |
|
Öppen
dubbel 32 lag |
|
2:a
Rickard Åberg-Patrik Sandin |
|
|
|
Dalahästen
Boule cup 040828-29. |
|
V-65
Trippel 24 lag |
|
1:a Sven Åberg
- Torsten Holm - Karlo Madsen |
|
Öppen
Trippel 23 lag |
|
1:a Lena
Hellström - Nils Stenbeck - Lothar Riegler |
|
Öppen
Dubbel 32 lag |
|
2:a Tommy
Åberg - Mats Olsson |
|
Ungdomstävling
12 lag |
|
2:a Samuel
Söderström - Matilda Åberg RUN |
|
Damdubbel
8 lag |
|
4:a
Marianne Henriksson - Bittan Åberg |
|
|
|
Järnträffen
Borlänge 040821 |
|
V-55 Dubbel
49 lag |
|
2:a
Elisabet Rilling - Rolf Carlsson LBJ/PAN |
|
Slotts-Cupen
Örsundsbro 040731 |
|
Dam-dubbel |
|
1:a
Marianne Henriksson - Marie Gruvsjö LBJ/PAN |
|
V-65 dubbel |
|
3:a Erkki
Munnukka- Lizzie Hjert |
|
|
|
Café au
Lait Sundsvall 040711 |
|
V-55 |
|
2
Siverth Henriksson-Roger Holm (SUN) |
|
Hälsingebocken
Bollnäs 040710-11. |
|
V -55 |
|
2 Sven Åberg-Elisabet
Rilling |
|
Öppen
trippel |
|
3 Tommy
Åberg-Mats Olsson-Margareta Mohlen |
|
|
|
Sommarspelen
Strängnäs 040703 |
|
Öppen
dubbel 19 lag |
|
3 Patrik
Sandin- Marianne Henriksson |
|
|
|
Hedemora
Masters 040605 |
|
Öppen
dubbel 27 lag |
|
3 Rickard
Åberg-Patrik Sandin |
|
4 Siverth
Henriksson-Mikael Johansson/Rolfmark |
|
|
|
Hedemora
Masters 040606 |
|
Öppen
Trippel 21 lag |
|
1 Rickard
Åberg-Patrik Sandin-Jan-Owe Törnberg |
|
|
|
Uppsala
Cup 040522 |
|
Öppen
trippel 13 lag |
|
4 Sune Jonsson-Siverth
Henriksson-Mikael Johansson/Rolfmark |
|
|
|
Uppsala
Cup 040521 |
|
Öppen
dubbel 11 lag |
|
1 Rickard
Åberg-Patrik Sandin |
|
2 Tommy
Åberg-Mats Olsson |
|
4 Sune
Jonsson-Siverth Henriksson |
|
|
|
Dam-dubbel
6 lag |
|
3 Marianne
Henriksson-Marie Gruvsjö PAN |
|
4 Lena
Hellström-Elisabet Rilling |
|
|
|
40327 |
|
Lag DM-V55 |
|
1 LBJ (J-O
Thörnberg, Marianne Henriksson, Siverth Henriksson, Rolf Mattsson, Erkki Munnukka,
Lizzie Hjert, Lothar Riegler och Elisabet Rilling. |
|
|
|
Kval
Svenska cupen öppen |
|
Vi blev
utslagen av Kalix. (Rille,Patrik,Monica,Johanna,Matte,Sven S.Tommy) |
|
|
|
|
|
04021
Final Svenska cupen Damer Skövde |
|
LBJ - Lindome = 11-13 |
|
LBJ
- Kuling = 12-13 |
|
LBJ - Dalsjöfors = 10-13 |
|
|
|
|
|
040214
Munktell cup Eskilstuna |
|
4:a Maggan Mohlen - Mats Olsson - Tommy Åberg |
|
|
|
040131. Kval Svenska cupen damer |
|
1.
LBJ (Johanna Löfqvist-Monica Zetterström-Marianne Henriksson) |
|
Kvartsfinal LBJ 2 (Lena Hellström-Elisabet Rilling-Lizzie Hiert-Maggan
Mohlen) |
|
|
|